Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


Predaj nehnuteľnosti za života s právom doživotného dożitia

Prosím vás existuje na Slovensku možnosť predať vlastnú nehnuteľnosť lacnejšie, ako je trhová cena ale s možnosťou doživotného užívania? Potrebujem financie na prežitie, ale musím niekde dožiť. Dedičov mám ale nehnuteľnosť im nechať nechcem. Ďakujem za rady

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 9. 6. 2017

Prepis bytu na manžela

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, kde a na koho sa mám obrátiť, ked chcem prepísať môj byt na manžela? ..dakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 30. 5. 2017

Vyplatenie z domu

Dobry den, manzelov brat chce vyplatit nas aj sestru z rodicovskeho domu. Rodicia ziju, su pracovne aktivni, brat chce zostat u nich so svojou rodinou byvat. Dom je 3 podlazny, kazde podlazie ma svoju kuchynu aj soc.zariadenie, takze velky 3-generacny dom. Znalec dom ohodnotil na 120.000 eur. Brat chce dom odkupit za 50.000, je to adekvatna ciastka, ked berieme do uvahy aj dozitie rodicov a ostatne priestory budu pouzivane na prenajom a tym si vlastne este aj na seba zarobi? Dakujem za odpoved.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 15. 4. 2017

Bremeno na rodičovskom dome na môj byt

Dobry den, rodicia mi dali dom ako zabezpeku do banky na hypoteku na byt, ktory kupujem. Dom ma vacsiu hodnotu a hypo by mi mala pokryt cely kupovany nyt (apartman). Mam sestru, ktora chce mat pravo tiez na byt, do doby pokial si po nejakej dobe splacania prenesiem bremeno na svoj byt. Pravo v zmysle, ze ak by som nahodou prestal splacat hypo a prisli by o dom, aby ona aspon mala nieco z mojho bytu. Akym sposobom sa prosim da nieco taketo spisat, osetrit v jej prospech, pokial neprenesiem bremeno na byt? Majitel bytu budem vylucne ja. Dakujem za odpoved.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 9. 4. 2017

Prepis bytu na iného majiteľa, ak je na byte hypotéka

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci ak je byt zalozeny kvoli hypoteke,tak či sa dá spravit prepis na iného majiteľa. Dakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 9. 4. 2017

Zakúpenie bytu maloletou osobou bez občianstva SR

Dobrý deň prajem, Je možné, aby maloleté dieťa (vek. 17.r) zakúpilo do svojho vlastníctva byt, pred navŕšením 18. r. života ak nie je občanom SR, ale má tu prechodný pobyt a je študentom SŠ na Slovensku? Rodičia sú taktiež občania tretej krajiny, Srbska. Za odpoveď vopred ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 4. 3. 2017

Vysporiadanie domu so súrodencami

Dobrý deň, poprosím o informáciu, či je právne možné nasledovné resp. radu, či sa dá vec riešiť prípadne ešte rozumnejšie: so ženou plánujeme zostať v rodinnom dome s prístavbou s rodičmi. Rodičia dole a my hore v prístavbe a chceli by sme sa už teraz dohodnút s rodicmi a súrodencami na budúcom vyrovnaní, resp. nasa predstava je teraz sa dohodnúť so súrodencami za prítomnosti rodičov na konečnej sume ktorú súrodencom vyplatíme a dať to všetko na papier s tým, že časť čiastky by bola vyplatená ihneď, ďalšie časti postupne v priebehu určitého dohodnutého obdobia. Dom by mal však zostat vo vlastníctve rodičov až do ich smrti s tým, že my budeme do budúcna chránený tým, že ak súrodencom vyplatíme dohodnutú čiastku dom prejde do našho vlastníctva.Podstata je, že nám ide o to, aby rodičia mohli dožit starobu pokojne vo svojom, súrodenci dostali vyplatené, ktoré si odsúhlasia a ja so ženou sme vedeli na čom do budúcna sme a možme si byť istí, že nasledovné investície do domu sa v buducnosti nemôžu obrátiť proti nám. Je to právne možné takto riešiť, pripadne existujú iné ešte lepšie varianty tak, aby boli všetky strany takto uspokojene? Ďakujem za informácie

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 18. 2. 2017

Nadobudnutie nehnuteľnosti počas manželstva z príjmov iba jedného manžela

Dobrý deň, potrebujem poradiť ako sa bude deliť majetok po rozvode ak pred manželstvom nadobudol syn pozemok - kúpou. Potom sa oženil a začal stavať dom, ktorý financoval zo svojho príjmu, z príjmu svojich rodičov a starých rodičov. Manželka si zobrala hypotéku na seba, ale splácal ju syn, nakoľko jej príjem bol nízky. Viete mi poradiť ako to ošetriť, aby neprišiel o 1/2 domu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 4. 3. 2017

Rozdelenie bytu, ak zomrela matka

Ako sa dedí rozdelenie bytu ak zomrela matka. Medzi otec + ja + brat? Ďakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 7. 1. 2017

Vysťahovanie partnera z bytu

Dobrý deň, žijem v spoločnej domácnosti s partnerkou (nie sme manželia) a štvorročnou dcérou. Byt je vo vlastníctve mojich rodičov. Naše spolužitie sa stáva čím ďalej neznesiteľnejším. Ako postupovať, ak sa partnerka odmieta dobrovoľne odsťahovať. V byte mojich rodičov nemá trvalý pobyt a k dispozícii má vlastné bývanie.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 27. 11. 2016

1 2 3 4 9 17 24 32 >

Online poradňa 24 hodín

Položiť otázku zadarmo

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.