Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Nadobudnutie nehnuteľnosti počas manželstva z príjmov iba jedného manžela

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vlastníctvo - všeobecné otázky, Trnava
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 4. 3. 2017

Otázka: Nadobudnutie nehnuteľnosti počas manželstva z príjmov iba jedného manžela

Dobrý deň, potrebujem poradiť ako sa bude deliť majetok po rozvode ak pred manželstvom nadobudol syn pozemok - kúpou. Potom sa oženil a začal stavať dom, ktorý financoval zo svojho príjmu, z príjmu svojich rodičov a starých rodičov. Manželka si zobrala hypotéku na seba, ale splácal ju syn, nakoľko jej príjem bol nízky. Viete mi poradiť ako to ošetriť, aby neprišiel o 1/2 domu.

Odpoveď: Nadobudnutie nehnuteľnosti počas manželstva z príjmov iba jedného manžela

Dobrý deň, v tomto prípade je príjem Vášho syna počas manželstva spoločným príjmom manželov a preto jeho investície do nehnuteľnosti boli zo "spoločného". Peniaze zarobil počas manželstva, preto nie je možné to považovať iba za jeho vklad do BSM.

Pokiaľ ste mu darovali peniaze, tak tieto si môže započítavať a bude mať nárok na ich vrátenie. Musí si ich ale uplatniť.

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):