Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


Vyhodenie manželky z domu

Dobry den, prosim Vas o radu. Manzel ma vyhodil z domu, vymenil zamky na dveracha moje veci mi vyhadzal von. Dom patri jemu, kupil ho pred sobasom. Ja som bola nutena odist byvat k matke, pobyt tam nemam nahlaseny. Uz nas tento mesiac rozviedli a zaujimalo by ma, ci je byvaly manzel povinny mi najst nahradne byvanie alebo ubytovanie. Mala som tam nahlaseny trvaly pobyt, no neviem ci mi ho medzicasom nezrusil.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 7. 6. 2015

Staviame dom s priateľom, stavebník je iba on

Dobrý rada by som sa informovala. S priateľom staviame dom ,na stavebnom povoleni je on napisaný. Ako mame postupovať ak ma chce dať za spojumajiteľku domu?Dakujem pekne.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 29. 5. 2015

Sme povinní zriadiť právo doživotného užívania?

Dobry den. Chcela by som sa spytat. Kupili sme dom od muzovych rodicov a oni teraz po roku chcu na nom spravit dozivotne pravo. Nemala by som s tym problem, keby sa to tykalo ich ale mame zle vztahy so svagrinou a svagrom bojim sa, ze svokra ich sem bude vodit. Da sa tomu nejako predist. Svokra je totiz nimi opantana. Moc dakujem za odpoved.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 22. 12. 2015

Exekúcia členského podielu v bytovom družstve

Dobrý deň. Ak Vás môžem poprosiť mal by som dve otázky. Ide o exekúciu v prípade usporiadania majetkovoprávnych vzťahov v dedičskom konaní. Ide o to, že brat spláca v rámci splátkového kalendára dlžobu exekútorovi. Chcem sa opýtať, či je možné exekuovať členský podiel v bytovom družstve? Druhá otázka je či môže, ak je dohodnutý splátkový kalendár ktorý sa riadne spláca, exekútor exekuovať novo získaný majetok? Vopred pekne ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 23. 12. 2015

Investícia do nehnuteľnosti otca

Dobry den, chcem vas poziadat o radu. Rodicia sa rozvadzaju, museli sme s mamou odist do podnajmu, kvôli jej poskodenemu zdraviu, sposobene psychickym terorom otca. Odisli sme z domu, do ktorého som investoval milion sk. Chcem sa spytat ci mam narok na majetkove vyrovnanie (s otcom ziadne vysporiadanie neprichadza do uvahy), resp. mam pravo si zobrat svoje veci ktore som investoval do domu a ktore mam aj zdokladovane (radiatory, okna, dvere, fasada atd...) ? Dakujem za vasu radu a nazor

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 14. 1. 2016

Ideálna čiastka na vyplatenie brata

Dobry den, Byvam dome, ktory patri mojej mame. Nadstavil som si vrchne podlazie, v ktorom uz byvam asi 6 rokov. Avsak ide o vyplatenie brata z domu. Co sa tyka sumy vyratali sme, ze ciastka ktoru by som mu mal vyplatit by bola okolo 40000. Avsak v dome idem dozit s rodicmi, o ktorych sa hodlam postarat v starobe. Maju 64 rokov. Viete mi poradit aka by bola "ideala" ciastka ktoru by som mu vyplatil? Je to iba na dohovore alebo existuju nejake tabulky, podla ktorych sa to da urcit? Je povedzme ciaska 30000Eur dosatocna? Velmi pekne Dakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 29. 10. 2015

Nie sme manželia, pozemok je môj a chceme stavať

Dobrý deň, otec mi daroval pozemok, na ktorom sme sa rozhodli s priateľom stavať ( mame spolu syna, býva u mna ale trvalý pobyt ma stále u seba doma ) Peniaze na stavbu domu nám poskytli jeho rodičia( zobrali si hypotéku bez dokladovania účelu ) priateľ si zrušil svoj účet v banke a mame teraz spoločný teda ten môj, na ktorý chodia jeho príjmy a jeho rodičia nám tam poslali peniaze z hypotéky ale samozrejme sa z neho aj platí ta hypotéka Chcem sa spýtať ak sa náhodou nezhodneme a pôjdeme od seba, budú mat aj jeho rodičia alebo priateľ nárok na dom ? Ďakujem pekne za odpoveď

dedičské konanie.

Dobrý večer. Potreboval bych poradit pred zhruba 40 rokmi mi rodičia darovali pozemok na výstavbu domu. Teraz po ich smrti v dedičskom konaní sestra to napadla a chce pozemok abych jej zaplatil. Keby ste mi mohli poradit či jej to musím zaplatit a či to nieje už premlčané. Dakujem

BSM darovanie pozemku

Dobrý deň, manžel po uzavretí manželstva dostal pozemok darom od rodičov. Tento pozemok dostal za účelom výstavby rodinného domu,tento rodinný dom bol na pozemku aj postavený. Momentálne sa rozvádzame. Dostala sa ku mne informácia že ak bol pozemok darovany za ucelom spoločnej výstavby rodinného domu,môže sa brať ako by patril do bsm manželov. Je to pravda?

Spoločný úver pre partnerov a ako z neho von.

Dobrý deň, Chcela by som vás poprosiť o radu. Brali sme spolu s partnerom úver na nový byt. Pravdu povedať záujem o úver bol skôr z jeho strany. Ja som zo začiatku odmietala tento nápad lebo nevidím dôvod v mladom veku brať úver plus sme len partneri nie manželia. Po jeho dlhodobom presviedčaní o tom aké to je výhodné mať svoje som podpísala zmluvu. Chcem sa ale spýtať ale či existuje papierová forma ktorú podpíšu obaja v prípade že by jeden z partnerov, v tomto prípade ja, chcel od úveru odstúpiť z dôvodu napr. nezhody v partnerstve, neplatenie svojej polovice nájmu alebo zatajovanie a používanie úverových peňazí na iné prostriedky? je možné sa určitou cestou v mojom prípade chrániť? Ďakujem.

< 1 6 7 8 9 10 11 12 17 24 32 >

Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.