Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Vysťahovanie partnera z bytu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vlastníctvo - všeobecné otázky, Žilina
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 27. 11. 2016

Otázka: Vysťahovanie partnera z bytu

Dobrý deň, žijem v spoločnej domácnosti s partnerkou (nie sme manželia) a štvorročnou dcérou. Byt je vo vlastníctve mojich rodičov. Naše spolužitie sa stáva čím ďalej neznesiteľnejším. Ako postupovať, ak sa partnerka odmieta dobrovoľne odsťahovať. V byte mojich rodičov nemá trvalý pobyt a k dispozícii má vlastné bývanie.

Odpoveď: Vysťahovanie partnera z bytu

Dobrý deň, pokiaľ nebýva v tomto byte partnerka sama a bývate v ňom aj Vy, je to oveľa jednoduchšie vysťahovať partnera z bytu. V tomto prípade bude stačiť, ak by vymeníte zámky v byte a nepustíte túto osobu do nehnuteľnosti. O tom, kto bude bývať v tomto byte rozhodujú Vaši rodičia a preto, ak si neželajú, aby ona v tomto byte bývala, potom majú plné právo jej v tom zabrániť.

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):