Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


dedičstvo pozemkov

Dobrý večer. Ja by som sa chcel opýtať ohľadom zdedených pozemkov jedná sa o oprnu pôdu aj o travnatu pôdu aj o lesný porast.Mali sme prve pojednávanie u notárky a ta nám povedala že priebežný odhad na pozemky si máme dať 8 eur.Čo sa mi zdá veľa a vlastne moja otázka je že prečo ked nieco dedím musím za to platiť.Vopred Ďakujem za opoveď. S pozdravom Pecušiaková

Ako vyhodiť otca z domu

Dobrý deň,odkúpil som od svojich rodičov dom. Mali finančné problémy tak som im dal ponuku že im finančne pomôžem ale pod podmienkou že prepíšu na mňa dom. Súhlasili ,ale otec je alkoholik a už sa sním nedá bývať. Vôbec neprispieva na chod domácnosti a je veľmi agresívny. Všetko som to spravil pre neplnoleté sestry ktoré ešte chodia do školy. Existuje možnosť ako ho vyhodiť ? Ďakujem za odpoveď.

prepis domu cloveka v bezvedomi

dobry den, je mozne prepisat dom na pribuznych ak je clovek v hlbsom bezvedomi po kome?chcu sa tak vyhnut prepisu domu v dedicskom konani ktore by bolo asi drahsie a dedici by si ho asi nemohli dovolit?je mozne prepisat dom , ak majitel nie je schopny podpisu a uz ani nebude, ked tam budu dvaja svedkovia ktori potvrdia ze ho chcel darovat pribuznym?je to lacnejsie ako prepis domu pri dedeni?vdaka

Majetok

Dobrý deň moja matka má priateľa s ktorým bývame v rodinnom dome oni nie sú zosobášení a dom patrí jemu. Ja som jeho biologický syn ale otec podviedol matku a vyhodil nás z domu chcem sa Vás teda opýtať, že či si môžem nárokovať časť domu alebo vyplatenie alebo že či mňa nemôže z tohto domu vyhodiť.

Darovanie domu môjmu manželovi

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či by ste mi poradili. Sestra môjho manžela chce darovať svoj dom môjmu manželovi s tým, že bude doma prepísaný na neho a on si chce zobrať úver na seba dá sa to? A Ak áno ako tam môžem disponovať ja ako manželka aby som náhodou do budúcna neostala bez strechy nad hlavou. Ďakujem za skorú odpoveď

auto

Dobrý deň chcem sa opýtať či by mal manžel pri rozvode nárok na auto pričom akontáciu na to auto mi zaplatila moja mama a úver splácam ja. Poprosím Vás o radu čo mám spraviť aby manžel na to auto nemal nárok či stačí spísať nejakú zmluvu pred notárom že na auto mi dala peniaze moja mama alebo rovno to auto prepísať na niekoho iného. Za kladnú odpoveď vopred ďakujem.

prepis bytu manželovej polovicky

Dobrý deň! Som vydatá s manželom už dlhšie spolu nežijeme,Byt v ktorom byvam som dostala z práce kde som robila a vyplatila mi ho moja mama .Peniaže do býtu a všetko čo je v ňom som zariadovala ja výmenu okien dverí nove zariadenie ,proste všetko je z mojích penazí ,,Muž mi nikdy na nič nedal ,Je si toho vedomí ,a povedal ,ze aby som priniesla papier on mi ho podpise aby nemal v ňom podiel ako spoluvlastnictvo manželov,S ním teda problemy nie sú ,ale zo synom ,,ktory doňho tlačí ,aby sa so mnou rozviedol a dala som mu polovicku ,,,aby si syn mohol vyplatiť hypotekarné dlhy ,,,Sýn býva na manželovom rodnom dome kde svoju ciastku po rodicoch mu dal a este si zobral sýn uver na ten dom aby vyplatil mužovych súrodencov . muž býva s ním a dal mu všetky úspory co mal a este aj teraz mu dava ale stale mu to asi nestačí .Muž mi povedal ,aby som si zadovažila papier on mi to podpise ,,lebo vie že nic do bytu nedal ani sa nestara ani mi peniaze nedava tak nemôže chciet nic , aj ja sama som si písala ziadosť o byt kde som robila,,lebo on ani nechcel ist z dvojizboveho bytu co ja som za slobodna dostala od mestskeho úradu .Vlastníkom som ja ,,ale na zmluve je napísané ja a + vydatá tak predpokladám ,že toho patrí ,aj manžel,Prosím poradte čo mam urobiť abý být bol len na mňa,Dakujem za odpoved

Byt vosobnom vlastnictve

Dobry den .Z manzelkou sa budeme rozvadzat a ide o byt ktory mame v osobnom vlastnictve ale mame naň hypoteku .A z pozicky je splatenich iba 10 % .Tak sa chcem opitat , ked si ho necham a budem riadne ho splacat ci ma manzelka narok na viplatenie bytu ked nieje este splateni. A ona ma kde byvat a ja z dvoma maloletimi detmi nemam ,ked budeme muset predat byt . Za odpoved velmi pekne dakujem

Rodinny dom

Dobry den, brat financoval vymenu okien za plastove,robil v kazdej miestnosti stierky.Matka svoju cast dala bratovi,ja mam1/4 rodinneho domu.Dom bol ohodnoteny na sumu 56 000 eur.Matka vykrikuje,ze na prerabku som neprispela ani cent.Chcem preto radu,ci som mala aj ja prispiet na prerabku domu.Brat to prerabal pomocou poziciek.Dakujem za odpoved.

koupě chalupy

Dobrý den, chci koupit chalupu, která je ve vlastnictví jedné osoby. (Stavba je zde minimálně 80 let) Je však postavená na pozemku, kde je na listu vlastnictví uvedeno 13 osob. Je vůbec možné chalupu odkoupit? Nevztahuje se i na ni předkupní právo vlastníků pozemku? Pokud bych chalupu koupil, může po mně některý z vlastníků pozemku žádat nájem, nebo by musely byt pozemky nejprve vypořádany.

< 1 9 17 21 22 23 24 25 26 27 32 >

Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.