Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


Zrušenie darovacej zmluvy

Družstevný byt som kúpil v januári 1995, keď som bol slobodný. V máji 1995 som sa oženil. V roku 2008 som byt odkúpil do osobného vlastníctva so zápisom do katastra nehnuteľnosti. V roku 2009 som darovacou zmluvou daroval 1/2 bytu manželke. Manželka mi bola neverná, môžem požiadať o vrátenie daru a zrušenie darovacej zmluvy?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 23. 11. 2015

Je možné darovať polovicu bytu po rozvode

Vážený p. advokát, mám len jednoduchú otázku. Sme rozvedení 5 rokov, bývali sme spolu, ex-manžel mi kúpil jednoizbový byt. Dohoda medzi nami je jednoduchá, chcem mu darovať svoju polovicu bytu, len jednoduchou darovacou zmluvou, je to možné.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 16. 11. 2015

Čakám na ukončenie BSM

Je možné že 8 rokov čakám na ukončenie BSM? Už 2 roky sa nič nedeje. Ďakujem za radu

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 14. 11. 2015

Dedenie po otcovom otcovi

Kto dedí podľa zákona z novoobjaveného majetku po otcovom otcovi. Starý otec zomrel v roku 1977, otec v roku 1997 a mama žije a nemali BSM. Má nárok mama podľa zákona na dedičstvo po otcových rodičoch, keď žila v manželstve s otcom až do jeho smrti? Jedná sa o poľnohospodársku pôdu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 11. 2015

Vyplatenie súrodenca

moja svokra po svokrovej smrti prepisala dom na deti, mojho manzela a jeho sestru. nebyvame v nom ani my a ani sestra, no ona pozaduje vyplatenie, ma na to pravo - prosim radu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 10. 11. 2015

Rodičia darovali a predali svoje domy

Sme dvaja súrodenci. jednému súrodencovi dali rodičia darom starší dom. Druhý dom, kde býva súrodenec s rodinou a našimi rodičmi previedli kúpno predajnou zmluvou zas naň ho. takže jeden súrodenec má 2 domy a druhý nič. čo v takomto prípade? Mám požiadať rodičov, aby napísali a overili podpis, že po ich smrti má súrodenec vyplatiť určitú čiastku? Je to nespravodlivé

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 10. 11. 2015

Vysporiadanie bytu a predaj vlastného bytu

Dobry deň. Pred manzelstvom som mal vlastny 2-izb. byt. Počas manzelstva som ho predal a kupili sme 3 izb. Na cely 3 izb.byt sme si zobrali hypotéku . Ked sme byvali v mojom 2-izb. byte tak som sa zadlzil , aby som pozical svokrovi peniaze. On na mna prepisal nehnutelnost, ktorá mi splacala, co som mu pozical. Lenze ta nehnutelnosť vynasala viacej tak sme kupili na uver pozemok. Potom sme predali 2. izb. byt vyplatili pozemok banke a co som si pozical pre svokra a zostali sme na nule. /ale s cistym pozemkom/. Tak sme si zobrali hypoteku na novy 3- izb.byt. Moja otazka znie, ked som pouzil vlastne prostriedky nadobudnute pred manzelstvom budu moje , alebo sa uz musim delit s polovicou bytu. S tym, ze z hypoteky mame splatene malo. Mame 2 deti a manzelstvo 10 rokov. Vopred vdaka

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 8. 11. 2015

Na čom mám nárok, ak sa rozídeme

dobry den, zijem s druhom mame spolu 7 rocneho syna. nie sme zobrati, nadobudli sme spolu postavili sme rodinny dom, hospodarime spolocne. Kebyze sa rozideme, ako mam postupovat, na co mam narok dakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 2. 11. 2015

Predávajúci sa musí vysťahovať z bytu

Dobrý deň, kúpila som byt a podľa kúpnej zmluvy sa predávajúci musí vysťahovať z bytu do 60 dní odo dňa vyplatenia peňazí. Daná lehota uplynie až o týždeň avšak chcela by som sa opýtať, ako postupovať, ak by sa predávajúci nevysťahoval, či má právo ostať v byte, či tam môžem vstúpiť ja, kedže majiteľkou som už ja, aj inkaso a vš. platby sme prepísali už na mňa. Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 2. 11. 2015

Vysťahovanie exmanžela z bytu svokrou

Dobry den. Chcel by som sa opytat, ako moze svokra vypratat exmanzela z bytu, ak je svokra jedinou vlasnickou bytu, odkupila ho po rozvode? Exmanzel sa nechce vystahovat aj ked mu zrusila trvaly pobyt. Aj zamok je vymenený. Kazdy tyzden sa aspon raz opije a potom robi bordel a ked ho dnu nepustia, tak zacne kopat do dveri. Dakujem za odpoved.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 28. 10. 2015

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 17 24 32 >

Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.