Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Investícia do nehnuteľnosti otca

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vlastníctvo - všeobecné otázky, Nitra
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 14. 1. 2016

Otázka: Investícia do nehnuteľnosti otca

Dobry den, chcem vas poziadat o radu. Rodicia sa rozvadzaju, museli sme s mamou odist do podnajmu, kvôli jej poskodenemu zdraviu, sposobene psychickym terorom otca. Odisli sme z domu, do ktorého som investoval milion sk. Chcem sa spytat ci mam narok na majetkove vyrovnanie (s otcom ziadne vysporiadanie neprichadza do uvahy), resp. mam pravo si zobrat svoje veci ktore som investoval do domu a ktore mam aj zdokladovane (radiatory, okna, dvere, fasada atd...) ? Dakujem za vasu radu a nazor

Odpoveď: Investícia do nehnuteľnosti otca

Dobrý deň, vo Vašom prípade nepôjde o vysporiadanie majetku, pretože nie ste spoluvlastník. Máte právo požadovať to o čo sa spoluvlastník obohatil v súvislosti s Vašimi investíciami. 

Tento nárok sa však premlčuje v 2 ročnej lehote, ak neviete preukázať dohodu o investíciach, ktorou by sa upravilo Vaše právo na vrátenie investícií.

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):