Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


Kúpa auta v rozvodovom konaní

Dobrý deň, som v rozvodovom konaní a nežijeme s mužom v spoločnej domácnosti a ani spolu nehospodarime. Ja som si našla prácu kde je potrebné vybavenie živnosti a potrebujem na výkon tejto činnosti auto, ktoré potrebujem potom aj odpisovať. Chcem sa spýtať ak je to v prípade, že si ho kúpim za peniaze, ktoré som dostala od rodičov. Môže si pri rozvode manžel na to auto nárokovať? Prípadne či je niečo na ochranu toho aby nemal naň nárok. BSM nechcem zužiť a ani sa ho nehcem vzdať lebo všetko zostalo u neho v byte a mal by ma vyplatiť. Ďakujem za odpoveď

vlastnictvo - svadba - rozvod

Dobry den, som majitelom dvoch nehnutelnosti nadobudnutych pred svadbou a zobratych na hypoteky, ktore splacam. Budem ich splacat aj po svadbe. V pripade rozvodu by som musel nejako tieto nehnutelnosti vyplacat polovicke? A druha otazka ktora mi z toho vznika. Ked tieto byty nadobudnute pred svadbou a pisane na LV len na mna predam so ziskom az po svadbe. Financie ziskane z tychto nehnutelnosti v pripade rozvodu musim delit na polovicu? Dakujem za odpoved.

Ako bude rozdelení majetok po rozvode.

S manželom žijem v dome ktorého vlastníčkou je svokra.Majetok ktorý sme nadobudli počas manželstva ako bude delení,keď niektoré zariadenia napr.kosačka cirkulár,menenie okien v dome nafúkanie strechy...je všetko kupované manželom na jeho meno keďže je živnostnik.Ešte nedošiel papier o rozvode a povedal ze mám spísat co chcem .Je to možné?Ďakujem

Zrieknut sa polovičky domu

Dobrý deň chcela by som sa opitat.Svokra mi darovala 1/2 domu druhu polovicu ma manžel.Darovali nám to aj jeho súrodenci, podmienka bola doživotne pravo svokri a dochovanie.Ja sa chcem zrieknutí tej polovičky.Je to možne.A ako mam postupovať.Ďakujem.

Robenie dlhov počas manželstva a rozdelenie dlhov,majetku po rozvode

Dobrý deň vám prajem! Naša situácia je následovná - Otec si narobil za tie roky manželstva kopu dlhov (suma presahuje 35 tisíc eur) , dom majú rozdelený na polovicu. Na dom sú zobraté 2 úvery ktoré sa vyplatia cca do roka . Čiže kým je dom vo vlastníctve banky tak nám ho nezoberú.Moja otázka znie:Dalo by spraviť niečo aby dlžoby ostali naňho (napr. orange, daňový úrad ,socialna poistovňa pod.) , a aby vyplatil Mame polovicu majetku- nehnutelnosti? Mama sa s ním chce určiťe rozviesť kedže jej bol pravidelne neverný.

Robenie dlhov počas manželstva a rozdelenie dlhov,majetku po rozvode

Dobrý deň vám prajem! Naša situácia je následovná - Otec si narobil za tie roky manželstva kopu dlhov (suma presahuje 35 tisíc eur) , dom majú rozdelený na polovicu. Na dom sú zobraté 2 úvery ktoré sa vyplatia cca do roka . Čiže kým je dom vo vlastníctve banky tak nám ho nezoberú.Moja otázka znie:Dalo by spraviť niečo aby dlžoby ostali naňho (napr. orange, daňový úrad ,socialna poistovňa pod.) , a aby vyplatil Mame polovicu majetku- nehnutelnosti? Mama sa s ním chce určiťe rozviesť kedže jej bol pravidelne neverný.

majetok

Teraz ked som sa vydala a nedaly sme si pred manzelsku zmluvu tak vsetko je spolocne. Za odpoved vam dakujem Hlavacikova

Bezpodielového vlastníctvo po rozvode

Môže ma pripraviť o byt byvala žena s ktorou som rozvedený 10 rokov? Nemali sme vysporiadanie, a platí si ho ako i daň z nehnuteľnosti... Dakujem pekne za radu

Vysporadanie majetku rodičovského domu

Dobry den, prosim Vas o radu ako vysporiadat rodicovsky majetok? Jedna sa o rodinny dom. Rodicia kupili rodinny dom ktory prerobili. Mojmu bratovi dovolili sa do domu nastahovat spolu s manzelkou. Polovicu domu si zariadili za vlastne peniaze, zvysna cast domu sluzi na prilezitostny prenajom. Cely dom je napisany na rodicov ktory tam nikdy nebyvali a ani nebyvaju. Neviem ci rodicia maju bratovi prepisat polovicu domu a z tej polovice aby ma vyplatil? Alebo ako mame postupovat ked ma chce brat vyplatit? Sme dvaja bratia. Rodicia chcu nadalej vyuzivat zahradku a spravovat si a prevadzkovat cast domu ktora sluzi na ubytovanie. Ma sa prepisat cast domu, alebo nemusi? Prosim o radu ako postupovat. Dakujem velmi pekne

zrusenie trvaleho pobytu spoluvlastnikoi

Dobry den,velmi pekne vas chcem poziadat o radu.Akym sposobom sa da zrusit,alebo aspon obmedzit pobyt cloveku,ktory ma po otcovi 1/8 z domu.Mama stale zije a ona je vacsinovym vlastnikom.Je velmi vazne chora a brat je alkoholik,schizofrenik,velmi agresivnej a nebezpecnej povahy.Mama sa ho boji,pravidelne ju napada.Policia nam s tym nepomoze,je zbytocne ich stale volat,pokial nie je vazne ublizenie,nic sa nedeje.Pytam sa 20 rokov psychickeho tyrania nie je ublizovanie?Uz bol aj sudnou cestou v Pezinku,ale nic sa nezlepsilo,viac zhorsilo.Akoby sme mu mohli zrusit trvaly pobyt,alebo aspon ziskat sudne rozhodnutie,ze pokial bude pod vplyvom alkoholu sa nebude moct priblizit k domu.Byvam tu aj s manzelkou a synom,ktory je kazdodennym svedkom jeho alkoholickych excesov,su noci ked nespime a chlapec nemoze rano vstat ani do skoly.Prosim vas poradte ako dalej.Dakujem aj za rodinu a hlavne mamu.

< 1 9 17 24 26 27 28 29 30 31 32 >

Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.