Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


exzekuror moze siahnut na darovanu nehnutelnost

dobri den ja bi som chcelaprosim o radu .moj manzel ma pozicky bankoveuz ja nemam ziadne ale sme manzelia nevlasnime ziadnu nehnutelnost ale sestra mi chce darovat dom mohli bi exzekutory sjahnut na . Ten darovany majetok ? dakujem...

Priatelka ma nechce vyplatit.

Dobrý den.Pred 9 rokmi som odisiel pracovat do S.Írska nasiel som si tam priatelku a pocase sme zacali stavat dom na darovanom pozemku od jej rodicov.Základová doska dom+samostatná garáz,obvodové múri a venec islo zvlastných spolocných nasetrených penazí,dalej sme si zobraly úver ktorý je písaný na priatelku ja som spoludlzník.Nastahovaly sme sa prisly naspet z Írska a skolaudovaly.Dom bol dokoncený na 70%.Dalej som financoval sám nakolko som chodil dalej robit do zahranicia priatelka bola doma bez príjmu a zila len z mojích penazí.Medzi tým sme spísali dohodu v prípade rozchodu ze mi vyplatí sumu min.50 000€ s cím súhlasila,právnik to pripravil a u notára to podpísala.S touto dohodou sma mali íst na kataster a spravit zápis do katastra kde bi som bol ako spolumajitel.Tá dohoda bola len formalita totálna malickost,lebo sme riesily deti a aj sobás.Lenze na katastri sma neboli lebo ze potom a potom a teraz netreba ved sa nerozchádzame!No a prisiel den D. Vrátil som sa zo zahranicia na dovolenku mali sme íst na umelé oplodnenie do Zahranicia lebo priatelka nevedela otehotniet tak sme to zacali riesit takto.No namiesto toho mi oznámila ze som nechce bit a ze je koniec.Takze som ostal akoze na ulici s dvoma cestovnými taskami a stál som pred domom kde som nechal za sebou vela roboty a mám len tú dohodu.Co dalej???

Predaj bytu.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na postup pri súdnom konaní pri predaji bytu. Od rozvodu už ubehlo 16 rokov , byt sme si odkúpili do spoločného vlastníctva na 1/2 po rozvode, každý zaplatil rovnakú časť. Pred 5 rokmi som sa odsťahovala z bytu z dôvodu nasťahovania ex a jeho priateľky do spoločného bytu. K dnešnému dňu neprišlo k majetkovému vyrovnaniu ani súdom ,dohodou. Po odsťahovaní som prestala platiť poplatky za elek, vodu, kúrenie , akurát daň z nehnuteľnosti platím a v byte ostal ex + priateľka. Nakoľko sa nedohodneme, on a ani ja nemáme peniaze na vyplatenie musela by som podať návrh na súd . ako by som dopadla na súde, čo mi mi súd priznal alebo nie . Ďakujem.

Dedenie po matke

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať sme dvaja súrodenci najskôr nam zomrel otec pred 36-mi rokmi a ja som zdedil 1/3 z domu a pozemku a sestra 1/3 no 1/2 ostala matke. Matka nedavno zomrela no len tu polku domu darovala sestre darovacou zmluvou.teraz sme v dedičskom konaní a navrhli sme jej že by ma vysporiadala a mne jej navrhli aj sumu ale ona odmietla popri tom keď si dávali ohodnotiť tak ho ohodnotili na najnižšiu sumu nie podľa trhovej hodnoty a nakoľko ona v tom dome býva.Prosím o radu ako by sme mali postupovať pri ďaľšom prejednaní majetku.Ďakujem

Prepis zahrady

Dobry den. Vyse 10 rokov uzivame zahradu. Chceli by sme si to prepisat na seba. Chcem sa opytat ako mame postupovat ake mame moznosti . Dakujem.

Splácanie úveru po rozvode

Dobrý deň prajem. Počas manželstva sme zrušili BSM - manžel začal podnikať. Neskôr vzal úver na dom, kde som aj ja spoludlžník. V r.2015 sme sa rozviedli. Ja som sa odsťahovala. Nevlastním žiadnu nehnuteľnosť. Vlastníkom domu je bývalý manžel, ktorý ako-tak úver spláca. Na dome je exekúcia nadobudnutá vďaka podnikaniu. Môžem nejakým spôsobom zrušiť stav - spoludlžník? Ak áno, ako prosím? Ďakujem za skorú odpoveď.

Treba vyplatiť alebo nie

Dobrý deň, rád by som sa informoval ohľadom vysporiadania majetku. Starká má nehnuteľnosť ktorú nadobudla s manželom. Po jeho smrti bola polovica nehnuteľnosti v dedičskom konaní prevedená na starkú a druhá polovica rozdelená medzi ňu a 3 deti. V prípade, že by starká predala nehnuteľnosť a kúpila druhú, musí deti vyplatiť alebo môže preniesť podiel na novú nehnuteľnosť?.. Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne. Za hocikajú pomoc dopredu ďakujem. S pozdravom Tomáš B.

spor o pozemok

Dobrý deň, mám problém s ktorým potrebujem pomôcť. Prepisujem si pozemok na seba, pozemok má viac majiteľov. Pozemok mali vo vlastníctve rodinný príslušníci zmluvu už podpísali všetci okrem 2 ostatných podpisov je okolo 15. Títo dvaja majitelia majú len malý podiel. Čo by sa dalo s tým urobiť? Dalo by sa to nejako obísť? A ak sa to dá obísť na koho by som sa mohol obrátiť ? Vopred ďakujem.

exekúcia

Dobrý deň.Chcem sa spýtať či je možné a právne v poriadku ,keď nadobudne jeden z manželov majetok po rozvode ,aby mu bol zablokovaný exekúciou za dlh ,ktorý vznikol počas manželstva?Príklad brat si kúpil auto po rozvode s novou družkou a bolo mu zablokované exekútorom za nesplatenú pôžičku jeho bývalej manželky , ktorú brala za manželstva s mojím bratom. Auto stráca na hodnote a už dnes nemá takú hodnotu ako je výška exekúcie . Ak je to možné prosím o radu ako postupovať , keby chcel brat auto predať. S pozdravom Iveta Náčinová.

nehnutelnost

Od rodicov som kupil dom zo vsetkym aj s pozemkami,stodolami,garazom a pivnicov.Patri mi aj obsah stodoly pivnice a vlastne vsetko co sa v danej nehnutelni nachadza?dakujem

< 1 9 17 24 28 29 30 31 32 >

Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.