Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


navrh na dohodu o BSM

dobrý večer, chcela by som sa opýtať o BSM. Nemôžem sa dohodnúť s ex manželom o vysporiadaní bytu. Nekomunikuje so mnou. Poslala som mu návrh k vysporiadaniu a on sa mi ešte neozval. Písal mi že mi to pošle jeho právnik. Musím na jeho návrh od právnika odpovedať? ďakujem

BSM

Prosím o informáciu možno kúpiť nehnuteľnosť - rodinný dom od exmanželov, ktorý sú právoplatne rozvedený. Dom je v BSM a exmanželia nemajú zatiaľ vysporiadanie BSM. V kúpnej zmluve nie je vyplatenie kúpnej ceny rovnakej sume obom manželom. Nemôžu nás pri kúpe zatiahnuť do sporu BSM, že sme nedodržali vyplatenie kúpnej ceny rovnomerne obom exmanželom. Za odpoveď Vám ďakujem.

vysporiadanie BSM

Dobrý den, vedeli by ste mi prosím poradiť? mame uz právoplatný rozsudok zo súdu o rozvode. Chcela by som vysporiadať BSM len neviem ako. Mame postavený nový domček, vlastníci sme obaja 1/1. Pozemok na ktorom stojí domček - vlastníkom je exmanžel 1/1. Chcem požiadať o úver, s tým že vyplatím jeho časť/kúpim jeho časť plus jeho pozemok. Môžem to dať na jednu zmluvu? pretože podla mojich vedomostí ide o vysporiadanie BSM iba čo sa týka domčeka, pozemok musím od neho kúpiť. Tak to je? Ako teda so zmluvou prosím. Musím ju dať napísať nejakému právnikovi? či stačí ked si ju pripravím ja. a potom sa s tým ide na kataster a zapíse, napíse už na mna? ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

podiely pri kupe bytu

Rozhodli sme sa s manželkou pre kúpu bytu. Keďže si polovičku sumy hradím z peňazí získaných predajom zdedenej nehnuteľnosti, chcel by som, aby 1/2 bytu bola zapísaná výlučne na mňa a 1/2 do bezpodielového vlastníctva manželov. Je to možné? Na katastri s tým majú problém.

Rozšírenie majiteľov kúpnou zmluvou

Dobrý deň, brat so švagrinou sú vlastníkmi pozemku, ktorý je v súčasnosti na jednej parcele o veľkosti 2000 m2. Pozemok sa rozdelí na 3 parcely - 1. pozemok - bratov, bude hneď vedľa miestnej komunikácie, 2. pozemok - môj a manželkin bude až za ním, a k nemu - popod celú dĺžku bratovho pozemku bude viesť 3. pozemok. Aby sme tento pozemok nemuseli klasifikovať a upravovať ako cestnú komunikáciu, a keďže chceme na oboch pozemkoch stavať a musíme mať prístup k ceste, rozhodli sme sa, že jeho vlastníkmi budeme obaja(resp. všetci 4). Prosím Vás, čo má v tomto prípade obsahovať Kúpna zmluva? Je možné vyhotoviť jednu Kúpnu zmluvu pre kúpu oboch, jedného celého, a polovice druhého pozemku? Ďakujem za odpoveď. Juraj

BSM

Dobrý den chcela by som sa opytat ako mame postupovat vo veci vysporiadania sa majetku.moj priatel sa rozviedol pred 3 rokmi v oktobri.chcel by sa vysporiadat s ex manželkou ohladne bytu.kedže on bol vo vykone trestu,a ex manželka odisla a neplatila,dostal sa do exekucie.on bol vlastnikom bytu.vratil sa domov z vykonu trestu a prisiel o všetko.preto chce podat žiadost na sud o vysporiadanie sa majetku čiže bytu.ako mame postupovat takomto pripade

BSM

Dobrý deň, sedem rokov sme manželia a ideme s manželom rozvadzať. Chcem sa opytať byt dostal manzel od rodicov par dni pred svadbou ale návrh na vklad do katastra bol az po svadbe.Na liste vlastnictva moje meno tam nefiguruje. Mam narok na ten byt alebo este kym sme manzelia by bolo dobre aby ma tam pripisali?

Pripísanie majiteľa bytu do katastra

Dobrý deň, po siedmych rokoch manželstva som zistila, že nie som zapísaná ako majiteľka bytu. Byt bol nadobudnutí prepisom od manželovho otca pred uzavrením manželstva ale vklad a zápis sa uskutočnil už počas manželstva. Ideme sa rozvádzať a otázka znie či môžem a mám právo sa ešte pripísať do katastra ako majiteľka bytu. Alebo to riešiť až počas rozvodu ako BSM.

Ako sa stanovi hodnota rodinneho domu po rozvode

Dobry vecer, prosim Vas z akej hodnoty rodinneho domu sa vychadza pri vysporiadani majetku po rozvode? Z trhovej ci uradnej hodnoty? Alebo z inej? Ako sa prosim tato hodnota domu z ktorej sa vychadza na sude stanovuje? Co vsetko na vysku jeho ohodnotenia ma vplyv? Dakujem pekne

hypoteka

Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom bms. Partner platí po rozvode spoločnú hypotéku na dom jeho bývala mu neprispieva .Všetko čo je na jeho meno prestala platiť .Z domu sa odsťahoval ale ona mu ani nenašla náhradné bývanie.Chcel by sa vrátiť do domu lebo keď si platí hypotéku mu to už málo vychádza na nájom .S priateľkou máju dieťa a sú v situácii že máju malo peňazí.Ako ju presvedčiť aby platila aspoň polovičku dohoda medzi nimi nieje možná lebo nekomunikuje .Môže sa tam nasťahovať aj s priateľkou dietatom?ďakujem za odpoved

< 1 17 32 45 46 47 48 49 50 51 63 >

Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.