Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zodpovedané otázky:


Kúpa bytu

Dobrý deň, s manželom sme spolu 7 rokov z toho rok manželia, máme 1 dieťa. Ideme kupovať byt... časť financii na kúpu nového bytu je z predaja súčasného bytu, ktorý dostal manžel darom ešte pred manželstvom a zvyšok doloží tak isto manžel peniazmi ktoré získal predajom darovanych pozemkov ešte pred manželstvom... Nejdeme spisovať prehlasenie ani dohodu o tom, že finančné prostriedky na kúpu domu nadobudol manžel. 1) Chcela by som sa spýtať, kedže v byte planujeme byť možno 10 rokov /neskôr dom/ a taktiež planujeme ešte deti .. zaujímalo by ma, či v prípade rozvodu ma môže z bytu aj s detmi vyhodiť 2) či sa to neda nejako pravne ošetriť napr. nejakou zmluvou, aby som nezostala, pripadne aj s detmi bez byvania 3) môže po kúpe bytu manžel na mna prepisať časť bytu .. aby som mala nejaku istotu .. napriklad 1/4 alebo 1/3? s tým že by som tam mala nejaky podiel alebo musím byť napísana aj na liste vlastnictva? Ďakujem za odpoveď

Narok na dom

Po rozvode manželov ...chce každy s manželov rod.dom,každemu patrí polovica ,podieľali sa na ňom rovnako..kto s manželoch dostane dom ,ked chce jeden druheho vyplatiť...komu dom prisudia..manžel ma kde byvať zdedil byt po rodičov darovanim aj tam teraz byva,,do domu chodí občas..platíme dom napoly všetky naklady za dom.

nadobudnutie spoluvlastníckeho podielu do BSM

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, so súrodencami sme nadobudli dom dedením do podielového spoluvlatníctva. Chlceli by sme zrušiť podielové spoluvlastníctvo tak, že dom nadobunem ja a vyplatím súrodencov. Avšak som vydatá a peniaze, za ktoré vplatím súrodencom sú aj manželove teda z BSM. Nadobudnem podiely po súrodencoch do výlučného vlastníctva alebo BSM?

< 1 38 75 111 145 146 147 148

Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.