Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Prepis bytu 5 rokov po rozvode

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bezpodielové spoluvlastníctvo, Trnava
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 3. 2. 2017

Otázka: Prepis bytu 5 rokov po rozvode

Dobrý deň, s manželom sme sa rozviedli pred 5 rokmi. Teraz ma samé dlžoby a úvery a byt je stále napísaný na nás oboch s tým, že už dávno ho mal prepísať na mňa alebo deti. Ako mám prosím postupovať? Stačí darovacia zmluva deťom, aby už nebol spolumajiteľ alebo treba ísť na súd? Ďakujem!

Odpoveď: Prepis bytu 5 rokov po rozvode

Dobrý deň, ak ste rozvedení už 5 rokov znamená to, že by to bude v podielovom spoluvlastníctve. Bez súhlasu manžela nedosiahnete zmierlivo vysporiadanie spoluvlastníctva, budete potrebovať jeho súhlas na to, aby svoj podiel prepísal na deti alebo sa s Vami vysporiadal tak, že sa stanete výlučnou vlastníčkou bytu. Pokiaľ by však požadoval vyplatiť svoj podiel, mal by na to nárok. Skúste ho presvedčiť a ak bude súhlasiť, rýchlo s ním uzatvorte zmluvu. Zmluvu si môžete vypracovať sama alebo oslovte advokáta vo svojom okolí. Pozor na chyby v zmluve, aby sa nestalo, že nebude chcieť podpísať dodatok (ak by tam bola chyba).

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):