Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Kupa nehnutelnosti hypotekou za manzelstva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bezpodielové spoluvlastníctvo, Trenčín
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 4. 6. 2016

Otázka: Kupa nehnutelnosti hypotekou za manzelstva

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, počas manželstva sme prenášali hypoteku do inej banky na byt ktory manzel nadobudol na hypoteku pocas manzelstva. Povodna hypoteka sa vyplatila novou hypotekou a v hypotekarnej zmluve figurujeme obaja ako dlznici na kupu daneho bytu. Spada kupa bytu do BSM alebo nakolko ju manzel nadobudol pred manzelstvom tak je byt jeho aj ked sa povodna hypoteka vyplatila? V katastri je zapisany od prvotneho nadobudnutia on ako vlastnik. Dakujem vopred.

Odpoveď: Kupa nehnutelnosti hypotekou za manzelstva

Dobry den, vo svojej otazke pisete, ze manzel nadobudol nehnutelnost pocas manzelstva, co znamena, ze prvy predpoklad na zaradenie takto ziskanej nehnutelnosti do BSM bol splneny. Druhy predpoklad je zdroj prostriedkov. V tomto pripade boli prostriedky zo spolocneho uveru (hypoteky), co znamena, ze aj druhy predpoklad je splneny. Nehnutelnost bude preto parrit do BSM.

 

Vasa otazka obsahu dve protichodne konstatovania, najskor pisete, ze byt nadobudol pocas manzelstva a potom v otazke pisete, ze to bolo pred manzelstvom. Da sa usudit, ze boli kupovane dve nehnutelnosti ale nakolko je otazka nepresna, nedokazem Vam presne odpovedat.

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):