Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Čo musí obsahovať darovacia zmluva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bezpodielové spoluvlastníctvo, Trenčín
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 28. 10. 2015

Otázka: Čo musí obsahovať darovacia zmluva

Dobry den. Poprosim, co by mala obsahovat darovacia zmluva. Manzelka kupila v r. 2008 pred svadbou 20.08.2011 na hypoteku byt. Pred rokom som vyplatil cas hypoteky a momentalne splacam zvysok hypoteky. Bohuzial nas vztah sa rozpadol a manzelka je ochotna v darovacej zmluve priznat moj podiel. V danej nehnutelnosti mam trvaly pobyt od 31.07.2009. Vopred dakujem. 

Odpoveď: Čo musí obsahovať darovacia zmluva

Dobrý deň, pokiaľ ide o odpoveď na otázku, čo musí obsahovať darovacia zmluva tak, tu sa postupuje podľa katastrálneho zákona a zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. V týchto dvoch zákonoch nájdete všetky potrebné náležitosti zmluvy (povinných  náležitostí je približne 20).

Odporúčam  Vám nechať si vypracovať zmluvu odborníkom -  advokátom, ušetríte tak čas a cena za jej vypracovanie nemusí byť vôbec vysoká, je to na dohode medzi Vami a advokátom. 

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):