Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Finančný dar od rodičov a BSM

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bezpodielové spoluvlastníctvo, Bratislava
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 28. 6. 2017

Otázka: Finančný dar od rodičov a BSM

Dobry den, na kupu bytu v r.2005 (po uzavreti manzelstva) som dostal financny dar od rodicov v hodnote 900 tis. SK (30tis eur), byt sa uhradzal o den neskor za 1.200 tis SK (40 tis eur). Momentalne ma byt hodnotu 60 tis eur. 1. otazka - odrata sa pri vysporiadani financny dar ktory som dostal a nasledne investoval do bytu v BSM ? 2. ak ano, tak aka hodnota sa rozdeli 50/50? aktualna hodnota bytu minus dar (tzn. 60-30=30 tis eur), alebo 1/4 z aktualnej hodnoty na zaklade podielu daru voci povodnej kupnej cene bytu (tzn. 60/4 = 15 tis eur) dakujem

Odpoveď: Finančný dar od rodičov a BSM

Dobrý deň, ak ste dostali finančný dar od rodičov a tieto peniaze ste investovali do kúpy bytu, potom máte právo o túto investovanú sumu dostať viac ako manželka.

Ak má byt hodnotu 60 tisíc € a Vaša investícia bola 30 tisíc eur, tak manželku budete vyplácať polovicou rozdielu, t.j. sumou 15 tisíc eur. 

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):