Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Zdedená nehnuteľnosť a vysporiadanie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Podielové spoluvlastníctvo, Nitra
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 11. 1. 2016

Otázka: Zdedená nehnuteľnosť a vysporiadanie

Dobry deň,chcela by som sa spýtať zdedili sme po rodičoch dom s 28 árovým pozemkom, na ktorý sme 3 surodenci, ale figurujeme ako dediči len 2. Ako mam postupovať, keď nesúhlasím s predajom, nakoľko som nebola prizvaná ani k odhadu nehnuteľnosti, nie som oboznamena ani s kupujúcim ani cenou, za ktorú sa nehnuteľnosť predáva. Bolo mi len oznámené, že kupujúci si pri podpise odráta 3000 euro za vybavovanie a žiadajú odomna len podpis pri predaji. ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Zdedená nehnuteľnosť a vysporiadanie

Dobrý deň, pokiaľ ide o zdedenú nehnutľnosť - ak na liste vlastníctva figurujete len dvaja, potom tretí súrodenec nemá nárok na vyplatenie (z právneho hľadiska). 

Vyžiadajte si zmluvu na nahliadnutie a prípadne si ju prejdite s advokátom. Určite nemusíte nič podpisovať bez toho, aby ste s tým boli oboznámená.

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):