Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Prepis auta v BSM počas podania návrhu na rozvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bezpodielové spoluvlastníctvo, Banská Bystrica
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 28. 12. 2016

Otázka: Prepis auta v BSM počas podania návrhu na rozvod

S manzelkou nezijeme spolu. Podal som navrh o rozvod dna 31.10.2016. Manzelke zatial neprislo vyrozumenie ani termin pojednavania nebol stanoveny. V ramci BSM sme brali uver na dom. Hlavny dlznik na uvere som ja. Z casti penazi sa zakupilo starsie auto. Auto je registrovane na mna. Pouzivala ho aj manzelka, ale ona sa na prevadzke a udrzbe auta financne vobec nepodielala (iba raz za 2 mesiace natankovala za 20euro). Vsetky naklady spojene s udrzbou, poistky, servis, letne/zimne gumy, benzin vsetko platim ja. Teraz potrebujem auto prepisat na mojho otca. Na jazdenie mame este druhe auto. Potrebujem k prepisu suhlas manzelky ? Mozem teraz manipulovat s autom ked sme este svoji a termin pojednavania nebol vytyceny? Moze ona potom odo mna ziadat polovicu hodnoty auta aj ked ho nejdem predat ? Dakujem.

Odpoveď: Prepis auta v BSM počas podania návrhu na rozvod

Dobrý deň, ak ste motorové vozidlo kupovali počas manželstva, bude patriť do BSM, a preto nemôže sám disponovať s vozidlom - t.j. previest ho na otca bez súhlasu manželky. Pokiaľ by ste to urobili, manželka by mohla v 3 ročnej lehote napadnúť tento právny úkon z dôvodu jeho neplatnosti. Pri vysporiadaní BSM sa bude určovať hodnota vozidla, toto vozidlo sa bude teda vysporiadavať (ak bude existovať v čase rozvodu).

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):