Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Môže spoluvlastník vymknúť druhého spoluvlastníka

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vlastníctvo - všeobecné otázky, Nitra
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 29. 9. 2015

Otázka: Môže spoluvlastník vymknúť druhého spoluvlastníka

Dobrý den. Sme spolumajitelia 2 x 1/6 podielu z 3 izbového bytu a nový spolumajitel 4/6 podielu z bytu nám vymenil zámku a zneprístupnil nám vchod do bytu. Nakoľko nás ignoruje a drží sa toho, že on je väčšinový majitel podielu bytu, nám bráni vstupu do bytu, aj ked tam máme osobné a vecné veci. byt nevyužíva nikto z spolumajitelov. Má právo nas vymknut z bytu ? dakujem vopred.

Odpoveď: Môže spoluvlastník vymknúť druhého spoluvlastníka

Dobrý deň, v tomto prípade ide o bránenie v užívaní veci, ktorá je v podielovom spoluvlastníctve. Vy ako spluvlastník máte právo do bytu vstúpiť a byt užívať. Môžete teda (nakoľko tam nikto nebýva) vyvŕtať zámok a vymeniť ho. Môžete si svoje veci z tohto bytu odniesť.

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):