Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

advokát a vysporiadanie majetku po rozvode

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bezpodielové spoluvlastníctvo, Žilina
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 4. 6. 2014

Otázka: advokát a vysporiadanie majetku po rozvode

dobry den, sme so ženou 52/49 rozvedeny cca 2mes. deti su dospele.... jej advokatka/mandatarka ma predvolala na vysporiadanie BSM dohodou.Ja sa vsak dostavit v termine min.2mes.nemozem... mozu to vyuzit ako moju chybu resp.nezaujem o dohodu?! Ich navrh nepoznam,naopak chcu vediet moj...!!! Mozem podmienit moj navrh videnim ich navrhu ? Byvalej som ustne navrhol prepis BSM podielov na nehn.majetku na dospele deti.Co sa tyka financii a hnutel.veci bez vyrovnania. Kazdy si ponecha peniaze na svojom os.ucte (ma vyssi prijem ako ja).Co sa tyka inych veci v nicom si prekazat nebudeme ... S tym ze ONA ma volbu kde chce zit (byt/RD?). žijeme odlucene uz dlhsiu dobu.ona (sama?- je mozne ze s priatelom/priatelkou?v 2izb byte.reziu a zivotne naklady si kryje sama. ja+21r syn v RD. Rezia a ziv.naklady kryjem ja. Dlhy nemame aspon pokial viem..Je to akceptovatelne riesenie? aku vahu ma pri dohode advokat?

Odpoveď: advokát a vysporiadanie majetku po rozvode

Dobrý deň,

pokiaľ sa nechcete zúčastniť rokovania s advokátkou protistrany, nemusíte. Odporúčam Vám však minimálne napísať tejto advokátke písomne doporučeným listom odpoveď. Listom ju požiadajte o prednesenie svojho návrhu na vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva po rozvode. Pokiaľ Vám advokátka protistrany nedala konkrétny návrh riešenia vysporiadania BSM po rozvode a podala by návrh na súd, neznamená to ešte, že sa nechcete dohodnúť Vy. Súdne konanie by teda mohla prehrať ona, ak by súd rozhodol v súlade s Vašim návrhom. 

Váš návrh riešenia BSM nedokážem posúdiť bez bližších informácií. Určite Vám odporúčam, aby ste kontaktovali advokáta a prebrali s ním detaily Vášho BSM, ktorý Vám zároveň dokáže pomerne presne povedať ako by súd rozhodol, ak by ste sa nedohodli.

 

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):