Vyporiadanie spoluvlastníctva - právna poradňa

Vyporiadanie spoluvlastníctva v zmysle zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

Právna poradňa o vyporiadaní spoluvlastníctva (majetku)

Položiť otázku advokátovi Prehľad zodpovedaných otázok

Súdne poplatky, ak mi súd vyhovie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bezpodielové spoluvlastníctvo, Banská Bystrica
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 28. 12. 2016

Otázka: Súdne poplatky, ak mi súd vyhovie

Ex-manzelka ma dala na sud ohladne BSM, pozaduje pridelenie bytu do vylucneho vlastnictva, ale je velky predpoklad ze nebude uspesna. Sud jej priznal oslobodenie od sudnych poplatkov. Ako je to mnou, ked som zalovany....a sud rozhodne (pravdepodobne) tak, ako som navrhoval ja. Som povinny zaplatit poplatok podla 71/92 Zb., sadzobníka poplatkov položky 6 b (3% z hodnoty) prisudeneho majetku, pripadne tuto sumu pozadovat od zalobkyne? Dakujem

Odpoveď: Súdne poplatky, ak mi súd vyhovie

Dobrý deň, ak bola manželka oslobodená od platenia súdnych poplatkov, táto povinnosť - zaplatiť súdny poplatok sa prenáša na Vás. Avšak Vy máte právo požadovať náhradu za zaplatenie súdneho poplatku.

MAJETKOVÉ VYSPORIADANIE - PORADŇA

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

Podotázka: Súdne poplatky, ak mi súd vyhovie (Bezpodielové spoluvlastníctvo)

Dobry den, pisete, ze mam pravo pozadovat nahradu za zaplatenie sudneho poplatku. Je tym myslene pozadovat nahradu od zalobkyne? Toto plati, ak zalobkyna nebude v zalobe uspesna, alebo len ciastocne uspesna? Dakujem

Odpoveď: Súdne poplatky, ak mi súd vyhovie

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 28. 12. 2016)

Dobrý deň, áno od zalobkyne. Vy ho ale súdu budete musieť zaplatiť. Dôležité je, aby ste na súde uspeli. Čiastočný neúspech môže viesť k tomu, že súd rozhodne o tom, že žiaden z účastníkov nemá nárok na náhradu trov konania.

 


PRÁVNA PORADŇA, advokátska kancelária Ficek & Ficeková advokát, Bratislava.


V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Napíšte nám svoju otázku:

Vo formulári nižšie vyplňte svoj email, na ktorý Vám zašleme odpoveď, vyplňte ďalšie polia. Vyberte si, či máte záujem o bezplatné alebo platené právne poradenstvo. Vašu otázku vložte do časti "Otázka" a stlačte "Odoslať".

Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.

Otázka bude zaslaná viacerým advokátom na zodpovedanie a preto sa otázka zobrazí na stránke www.ficek.sk. Vymažte z otázky svoje osobné údaje. Váš email sa pri otázke nezobrazí.

Pokiaľ si vyberáte túto možnosť, otázka bude pridelená len jednému advokátovi a bude neverejná. Otázka avšak môže zostať nezodpovedaná, nakoľko sa nesprístupní všetkým advokátom a odpovedajúci advokát nemusí stihnúť na otázku odpovedať.

Uveďte prosím:

Vyplnením formulára súhlasíte s týmito podmienkami:

  • advokát nie je povinný odpovedať na položenú otázku,
  • položená otázka musí byť konkrétna a obsah nesmie odporovať dobrým mravom,
  • beriete na vedomie, že advokát Vám môže poskytnúť kvalifikovanie právnu pomoc iba ak má k dispozícii všetky podrobnosti.
  • beriete na vedomie, že advokát je oprávnený odmietnuť odpovedať na položenú otázku bez odôvodnenia.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):